تکثیر و پرورش گیاه سانسوریا

از گیاهان مورد استفاده زیاد در خانه ها می باشد .سانسوریا (سانسویریا ) یا شمشیری یا نیزه ای که در انگلیس گاهی به آن زبان مادر شوهر (Mother in lows tongue ) می گویند . این جنس شامل 60 گونه از گیاهان چندساله همیشه سبز است. گونه مورد نظر بومی غرب آفریقا بوده و ارتفاع آن درحدود 45 سانتی متر ودر شرایط مناسب تا حدود یک متر می رسد .

اطلاعات بیشتر

تکثیر و پرورش گیاه آگلونما

گل آگلونما از گیاهان زیبای آپارتمانی است که به دلیل انبوه بودن برگهای گیاه، برای اتاق‌های کوچک و محیط‌های اداری بسیار مناسب است و جلوه‌ای زیبا، سبز و با طراوت به فضا می‌دهد. کاشت آگلونما با دیگر گیاهان آپارتمانی در داخل یک گلدان مستطیلی بزرگ، مقایسه جالبی در شکل برگ‌ها ایجاد خواهد کرد و ایده زیبایی برای کاشت گل در منزل است. برای آشنایی با روشهای نگهداری، کاشت و تکثیر گل آگلونما با ما همراه شوید.

اطلاعات بیشتر

تکثیر و پرورش نخل شامادورا

نخل شامادورا دارای ظاهر ظریف و باریک وکوچکی است که برگهای سبز تیره و ساقه هایی روشن دارد و رشد آن کم است . این گیاه به درخت خرما شباهت زیادی دارد و به علت تحمل سایه و نیاز نوری کم،گیاهی مناسب برای نگهداری داخل آپارتمان هست .نخل شامادورا بومی مناطق گرمسیر قاره امریکا است دارای بیش از ۱۰۰ گونه می‌باشداین نخل جزو گیاهان دوپایه است یعنی گل‌های ماده و گل‌های نر بر روی دو گیاه جداگانه قرار داشته و شکل میگیرند و در صورت مساعد بودن شرایط محیطی زمان شکل گیری گل‌های آن آخر فصل تابستان/اوایل پاییز می باشد.

اطلاعات بیشتر

تکثیر و پرورش گیاه حسن یوسف

گل حسن یوسف که به خاطر زیبایی فراوان اش در ایران نام حضرت یوسف (ع) را بر روی آن گذاشته اند یکی از زیباترینگیاهان آپارتمانی می باشد که در بیشتر خانه هایی که گلخانه دارند نیز دیده می شود. حسن یوسف بومی مناطق استوایی و به خصوص کشور مالزی و دیگر مناطق شرق آسیا می باشد و دارای بیش از 60 گونه مختلف در رنگ های بنفش ارغوانی، زرد و نارنجی، سبز و قرمز می باشد.شرایط نگهداری و پرورش این گیاه در منزل بسیار آسان می باشد و چنانچه از آن به خوبی مراقبت کنید می تواند زیبایی خاص به محیط زندگی شما بدهد.

اطلاعات بیشتر

راهکارهای درمان مسمومیت با کنه کش ها

در صورت خورده شدن، با خوراندن مواد جذب کننده مانند ذغال اکتیو فعال از شدت مسمومیت بکاهید. در صورت ورود به چشم، چشم ها را باز نگه داشته و ...

اطلاعات بیشتر

راهکارهای درمان مسمومیت با سموم

مسمومیت شدید با سموم کشاورزی بسیار خطرناک است و باید در کوتاهترین زمان درمان شود. کوچکترین تاخیر حتی برای انتقال بیمار به بیمارستان ممکن است ...

اطلاعات بیشتر