تکثیر و پرورش گیاه شمعدانی

پرورش گل شمعدانی در منزل و آپارتمان ها دارای نکات ساده و بسیار مهمی است که با رعایت این مراحل میتوان یکی از خاطره انگیزترین گل ها را به خوبی در منزل خود پرورش داد.

اطلاعات بیشتر

تکثیر و پرورش گیاه مرجان مینیاتوری

این جنس دارای ۲۰۰۰ گونه است که از گیاهان یک ساله، دو ساله علفی، چند ساله ودرختچه های همیشه سبز و خزان کننده میباشد که اغلب آنها گوشتی هستندگونه مورد نظر، بومی ماداگاسکار است. دارای خار بوده و نیمه گوشتی است که در قسمت تحتانی چوبی شده استاین گیاه تقریباً در تمام طول سال گل میدهد.گل ها کوچک و زیبا هستند و در رنگ های متنوع . قرمز و صورتی و سفید و بنفش و زرد و انواع دو رنگ. این گیاه برای افرادی که حوصله زیادی برای مراقبت از گیاهان ندارند و یا در مناطق گرم و خشک زندگی میکنند مناسب است چون بسیار مقاوم می باشد. شیره سفید رنگ این گیاه سمی است.

اطلاعات بیشتر

تکثیر و پرورش گیاه نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار یکی از کاکتوس های زیبا و زینتی با تیغ های فراوان است که برای نگهداری داخل منزل بسیار مناسب است. نگهداری از این کاکتوس علاوه بر چند برابر کردن زیبایی دکوراسیون، به تصفیه هوا و  اکسیژن سازی نیز کمک ویژه ای می‌کند چرا که نخل ماداگاسکار یکی از کاکتوس هاییست که قدرت بالایی در تصفیه هوا دارد.

اطلاعات بیشتر

تکثیر و پرورش گیاه پتوس

پتوس، گیاهی زیبا و بومی جزایر سلیمان می‌باشد و جزو گیاهان رونده است، بدین شکل که می‌توانید پس از بلند شدن ساقه‌‌ها و برگ‌ها، مسیری برایش تعیین نمایید تا در همان مسیر به رشد خود ادامه داده و زینت‌بخش فضای شما باشد. این گیاه به نام‌هایی مانند پوتین طلایی یا انگور نقره‌ای نیز معروف است. ولی همگان آم را با نام پوتوس یا پتوس می‌شناسند.

اطلاعات بیشتر

تکثیر و پرورش گیاه گندمی

گندمی گیاهی است علفی از خانوادۀ سوسنی ها که رشد سریعی داشته و پرورش آن بسیار آسان می باشد. به طوری که این گیاه را به خوبی می توان در آب نیز نگهداری کرد. این گیاه ساقۀ حقیقی ندارد و برگهایش مستقیما از روی ساقۀ کوتاه سطحی رشد می کنند. گندمی وقتی در شرایط ایده آل خود قرار گیرد، در محل خوشه های انتهایی آن، گلهایی به رنگ زرد یا سفید ظاهر می شود .

اطلاعات بیشتر

تکثیر و پرورش گیاه سیکلامن

سیکلامن یا گیاه نگونسار ایرانی یک محصول مهم گلخانه‌ای است. شرایط نگهداری نسبتا آسانی دارد. این گیاه زیبا با گلدهی در فصل زمستان طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است و در همین فصل به بازار عرضه میشود. گیاه سیکلامن ( Cyclamen ) دارای ۱۵ گونه مختلف میباشد و از گیاهان غده دار است که به صورت وحشی در کشورها و جزایر مدیترانه ای یافت می شود و تکثیر آن نیاز به تحمل سختی فراوانی دارد چراکه با کاشتن بذر این گیاه در آخر تابستان ، اواخر پاییز و اوایل دی ماه سال آینده گل خواهد داد یعنی تقریبا زمان لازم برای گلدهی 15 ماه بعد است.

اطلاعات بیشتر