تماس با ما
اکسیر کشاورزی یزد

ملخ های صحرایی از راه رسیدند.

ملخ های صحرایی از راه رسیدند.


ملخ های صحرایی از راه رسیدند: وقوع اولین ریزش ها در استانهای بوشهر و خوزستان


معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر از هجوم ملخ‌ها به شمال استان خبر داد.


خسرو عمرانی گفت: روز پنج فروردین‌ماه ریزش ملخ‌های صحرایی در نقاطی از شهرستان‌های گناوه و دیلم گزارش شد که علی رغم شرایط نامساعد جوی بلافاصله عملیات مبارزه با این آفت آغاز شد.


وی اضافه کرد: عملیات مبارزه با این آفت در سطح ۱۵ هکتار از اراضی شهرستان گناوه انجام گرفت.


وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیش‌بینی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) و سازمان حفظ نباتات کشور و به علت وجود جمعیت‌های بزرگ ملخ بالغ در عربستان که احتمال هجوم ملخ‌ها را به کشور و این استان افزایش داده بود، از مدت‌ها پیش خود را برای مبارزه با این آفت آماده کرده‌ایم.


معاون سازمان جهاد کشاورزی بوشهر تاکید کرد: کشاورزان، دامداران و دریانوردان به محض مشاهده دسته‌های ملخ صحرایی موضوع را به نزدیک‌ترین اداره جهاد کشاورزی اطلاع دهند تا بلافاصله اقدامات لازم برای شناسایی کانون ریزش ملخ و عملیات مبارزه صورت گیرد.


مدیر جهاد کشاورزی هندیجان در استان خوزستان نیز از مشاهده دسته ملخ های صحرایی در این شهرستان خبر داد.


جمشید اسلامیان گفت: مشاهده اولین دسته ملخ‌های صحرایی در روستای زلقی از توابع بخش مرکزی این شهرستان از سوی تیم پایش اراضی کشاورزی اعلام شد.


او با بیان اینکه عملیات مبارزه با این آفت خطرناک و سمپاشی اراضی بلافاصله آغاز شد، افزود: برای عملیات مبارزه از سمپاش‌های زمینی شامل؛ دستگاه توربولاینر باغی، فرغونی و ULV استفاده می‌شود.


اسلامیان به کشاورزان اطمینان خاطر داد که مبارزه با این آفت خطرناک ادامه دارد و اجازه نخواهیم داد کوچکترین صدمه‌ای به محصولات کشاورزی منطقه وارد شود.


وی ادامه داد: از همه شهروندان علی الخصوص کشاورزان، دامداران و دریانوردان تقاضا می‌شود به محض مشاهده ملخ‌های صحرایی به صورت دسته و تجمع، سریع موضوع را به اداره جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع داده تا اقدامات لازم برای شناسایی کانون ریزش ملخ و عملیات مبارزه با آن‌ها صورت گیرد.
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اکسیر کشاورزی یزد می باشد.طراحی و پیاده سازی: خدمات وب پرشین مدیا