تماس با ما
اکسیر کشاورزی یزد

تاریخچه اکسیر

به نام خدا


شرکت اکسیر کشاورزی تولید کننده انواع سموم دفع آفات نباتی با نام تجاری AGROXIR در تاريخ 1381/12/14 با رسالت ایجاد ارزش افزوده در چرخه تولید غذا تاسیس و متعاقب آن مورد بهره برداری قرار گرفت و طي ساليان گذشته موفق به كسب دستاوردهاي زيادي گرديده است. بنابراين  AGROXIR نامي است كه در پي تامين مجموعه گسترده اي از نيازمندي هاي چرخه توليد غذاست.

این شرکت با انگیزه تکیه بر تولید داخلی، حرکت در مسیر اشتغالزایی، جلوگیری از خروج ارز و واردات سم و برطرف کردن نیازهای منطقه ای، تشکیل و در ادامه در سال 1383موفق به اخذ پروانه بهره برداری فرمولاسیون سموم دفع آفات نباتی از وزارت صنایع و معادن شد.

طراحی، ایجاد و به کارگیری سیستم های مدیریتی بر اساس الگوهای جهانی همچون ISO 9001:2008 و به کارگیری تمام ابزار مورد نیاز مدیریتی در راستای بالا بردن سطح کمی و کیفی محصولات از همان ابتدا مورد توجه مدیران این شرکت بوده و شرکت در سال 1386 موفق به اخذ این گواهینامه از شرکت توف نورد آلمان گردید.

شركت اكسير كشاورزی در فاز اول توليد خود موفق به راه اندازی خطوط توليد حشره كش EC، علف كش EC، علف كش SL و خط توليد روغن امولسیون شونده گیاهی شد و همچنين در سال 1389 با راه اندازی خط توليد SC، توانست حدود 70% از کالای مورد نیاز مصرف کنندگان را تامین کند.

شركت در نمايشگاه هاي متعدد سراسر كشور همه و همه نشان دهنده عزم راسخ اين شركت جهت شناساندن هر چه بيشتر برندAGROXIR  به جامعه کشاورزی و ایستادن بر بلندای افتخار و گام نهادن در راه ایرانی آباد بوده است كه بدون شك اين مهم فقط در سايه تلاش هوشمندانه و عاشقانه ميسر خواهد بود. شرکت اکسیر کشاورزی در راستای دستیابی به بازارهای جهانی، تاکنون از کشورهای هند، چین و ترکیه دارای نمایندگی می باشد.
 
این شرکت در سال 1389 برنامه ریزی تولید سموم پودری و سموم حشره کش خانگی را آغاز و در ادامه در سال 1390 با توفیق الهی موفق به دریافت مجوزهای لازم از سازمان حفظ نباتات و وزارت بهداشت و درمان گردید و این سموم نیز در دسترس مصرف کنندگان عزیز قرار گرفت.
 
شرکت اکسیر کشاورزی با منابع انسانی بسیار مجرب و سازماندهی مناسب از ابتدا تا به امروز دارای معاونت فنی و اجرایی، مدیریت های کارخانه، بازرگانی، مالی- اداری در واحدهای مجزا می باشد.
 
افتتاح دفتر تهران و واحد R&D از گام های بلند این مجموعه بوده است که در سال 1390 برداشته شد و با حضور متخصصان و کارشناسان مستقر در این واحد در مورد محصولات جدید تمامی تحقیقات و پشتیبانی های لازم انجام می گیرد.
 
این شرکت در ادامه راه دست به تولید کود آهن 6 % با نام "های استرون" با کاربری استفاده در خاک نمود و برنامه تولید کود آهن با قابلیت محلول پاشی و کودهای NPK ، را در دست بررسی و انجام مراحل اولیه تولید دارد. 
 
از دیگر قدم های بزرگ شرکت در اواخر سال 91 تولید ادجوانت آکوااکسیر با قابلیت تنظیم سختی آب بود که به حمد الهی با موفقیت و استقبال گسترده ای روبرو شد. فری گیت، سیتووت و ... نمونه های دیگری از ادجوانت هایی است که تولید آزمایشی آنها انجام گرفت و تولید انبوه گردید.

 شرکت اکسیر کشاورزی در سال 1399 موفق گردید با تلاش هرچه بیشتر انواع سموم دامی و حشره کش های خانگی و از همه مهم تر کودهای مایع و جامد را به سبد محصولات خود اضافه کند. همچنین این شرکت با پتانسیل تولید سالیانه معادل 4 میلیون لیتر سم امروز یکی از پوشش دهنگان اصلی نیاز کشاورزی کشور می باشد.

در سال 1399 شرکت اکسیر کشاورزی همزمان با شیوع ویروس کرونا، رکود اقتصادی جهانی و بحران های اقتصادی داخلی و خارجی پیش رو، با تحولات سازمانی دست و پنجه نرم کرد و توانست با موفقیت تحولات را پشت سر نهاده، با نیروی تازه و انگیزه ای دوچندان به کار خود ادامه دهد، با گسترش بخش تحقیق و توسعه شامل تجهیز آزمایشگاه و با به کارگیری نیروهای کارآمد، موفق به تولید محصولات جدیدی با برند پلاتو شد.

واحد تحقیق و توسعه به استناد مطالعات انجام شده از بازار تقریبا موفق به تکمیل سبدکالایی محصولات شرکت شده است و با گام های بلند توانسته است از رکود اقتصادی حاکم بر بازار عبور کند و محصولات جدیدی را در گروه کودهای کشاورزی، سموم دامی، کودهای خانگی و حشره کش های خانگی که قابلیت رقابت با محصولات با کیفیت خارجی را دارد، وارد بازار کند.

شرکت اکسیر کشاورزی با اعتماد به کیفیت محصولات طراحی شده در واحد R&D، تکیه بر ظرفیت تولیدی شرکت، تغییر برخی از خطوط تولیدی و خلاقیت مهندسان در زمینه تولید توانست محصولات جدید خود را با برند پلاتو عرضه نماید و همچنین گام مهمی را در راستای جهش تولید، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی و رفع بخشی از نیاز کشور بردارد. 

امید است با نگاه به آینده ای روشن شاهد پیشرفت روز افزون صنعت کشاورزی کشور عزیزمان ایران باشیم.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت اکسیر کشاورزی یزد می باشد.طراحی و پیاده سازی: خدمات وب پرشین مدیا